V Bieg Pamięci „Wola 1944”


V Bieg Pamięci „Wola 1944”

Rozpoczęły się zapisy do udziału w piątej edycji Biegu Pamięci „Wola 1944”. Bieg odbędzie się 7 sierpnia w parku Szymańskiego. Oprócz dwóch biegów na dystansie 1944 metrów, zaplanowano również konkurencje dla dzieci na 200, 400 i 800 metrów. Wydarzenie towarzyszy obchodom 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i służy upamiętnieniu ofiar Rzezi Woli.

Bieg na nietypowym dystansie 1944 metrów zostanie rozegrany na Woli po raz piąty. W ubiegłym roku z uwagi na pandemię odbył się w formule online, a każdy kto udokumentował pokonanie minimum 1944 metrów, otrzymał pamiątkowy dyplom.  W tym roku impreza powraca do formuły znanej z pierwszych trzech edycji – mówi Wojciech Lesiuk, zastępca burmistrza na Woli. Alejkami parku Szymańskiego ze startu będą mogli ruszyć wszyscy, którzy zgłoszą chęć udziału w imprezie za pośrednictwem strony internetowej firmy, która jest partnerem dzielnicy przy organizacji wydarzenia, monsterevent.pl i w dniu zawodów odbiorą pakiet startowy.

Na mecie na uczestników będą czekały pamiątkowe medale. - W trakcie imprezy odbędzie się także pokaz historyczno-edukacyjny, podczas którego grupa rekonstrukcyjna „Zawiszacy” zaprezentuje m.in. wyposażenie powstańczego kina polowego, szpitala, czy działalność powstańczej poczty – mówi zastępca burmistrza, Wojciech Lesiuk. - Fani motoryzacji będą mieli także okazję do przejażdżki samochodami z czasów Powstania Warszawskiego – pancernym White 1916 oraz półciężarówką Ford - T – dodaje Wojciech Lesiuk.

Oprócz dwóch biegów głównych w kategorii open i dla młodzieży z roczników 2005-2008, prowadzone są także zapisy na biegi dla dzieci:

Chłopcy i dziewczęta, roczniki 2015-2017 – dystans ok. 200 metrów; 

Chłopcy i dziewczęta, roczniki 2011-2014 – dystans ok. 400 metrów; 

Chłopcy i dziewczęta, roczniki 2007-2010 – dystans ok. 800 metrów. 

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, Patronat nad wydarzeniem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego, partnerem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. 


Informacje i regulamin: monsterevent.plGaleria zdjęć